Home
Aktuálne dianie
O nás
Činnosť
Archív
EDS
Kontakt
Stará Bystrica


Milé deti, mládež, rodičia i všetci ostatní zvedavci.


Vitajte na našej internetovej stránke. Prostredníctvom nej Vám chcem prenášať informácie o tom, čo sa deje v našom CVČ, čo ponúkame našim záujemcom v pravidelnej činnosti, aké ďalšie aktivity plánujeme, čo sa nám podarilo zrealizovať, kde sme dosiahli úspechy.

Naše centrum voľného času ako školské zariadenie obce Stará Bystrica orientuje svoju činnosť najmä na aktivity v mimovyučovacom čase. Našim cieľom je ponúknuť deťom, mládeži i dospelým možnosti užitočného trávenia voľného času na základe vlastného výberu podľa záujmov a potrieb vlastnej sebarealizácie v oblasti spoločenských vied, techniky, športu a prírodovedy, s dôrazom na relaxáciu, zdravého spôsobu života i zábavu a rozvoj osobnosti. Významné miesto pripisujeme rozvoju tvorivosti, práci s talentami a reprezentácii našej činnosti na verejnosti – v tuzemsku i zahraničí. Viac info...

JARNÉ PRÁZDNINY 2015

16.02. (pondelok)   – EKOMÓDA – tvorivé dielne pre všetky šikovné deti, ktoré chcú využiť svoju fantáziu a zručnosť pri zhotovení originálnych kúskov oblečenia či módnych doplnkov z odpadových surovín a zo všeličoho, čo už nepotrebujeme. Podľa možnosti  si  prineste  materiál (plastové tašky, vrecia, noviny, časopisy, kartóny, staré CD, plastové fľaše, obaly, tetrapaky...) a skúsime  z neho „vyčarovať“ úplne nové „cool  vecičky“. Akciu ukončíme módnou prehliadkou a výberom troch víťazných  modelov.

17.02.2015 (utorok) -  Fašiangy v CVČ - so zábavou, hrami, súťažami a fašiangovými dobrotami

 Aktivity začínajú o 10:00 hod.

Nezabudnite si prezuvky , desiatu, chuť do práce a zábavy.

 

 

 

 

 
Karneval 2015

Posledný januárový školský deň sme sa stretli v telocvični základnej školy, aby sme ukončili
prvý polrok karnevalovou zábavou, ak chcete vidieť viac, pozrite si fotografie na

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=590840587713167&set=a.590840551046504.1073741849.100003616941035&type=3&theater

 
Kurzy 2015
Ponúkame do pozornosti nové kurzy s účinnosťou od februára 2015,viac informácií a plagát si stiahnete tu
 
Bábkové predstavenie "Domček, domček..."

Dievčatá z dramatického krúžku Gombík  si pripravili ako darček pre svojich menších kamarátov bábkové predstavenie "Domček, domček, kto v teba býva?" Určite všetci túto rozprávku poznáte, ale táto bola trochu iná, dievčatá do nej vložili kus svojej fantázie, svojej práce a zručnosti, a veru nebolo to vždy ľahké. Deti sa tu mohli stretnúť so zvieratkami, ktoré riešili rôzne trampoty, mohli im aj trochu pomôcť, a pravdaže, aj koniec bol tak trochu iný. 

Predstavenie odohrali vo štvrtok 18.12., pre deti v MŠ dopoludnia a popoludní pre deti v školskom klube. Myslím, že predstavenie bolo príjemným spestrením pre väčšie i menšie deti a dievčatá potešilo, s akým záujmom sa ich divadielko stretlo.

 
Vianoce vo svete alebo Christmas in the World 2014

Posledný predvianočný deň v škole je síce ešte o učení, ale Vianoce sú na dosah ruky a nevieme sa ich dočkať . Tešíme sa na ne z rôznych dôvodov...Ako je to inde vo svete? Prežívajú tieto sviatky tak,ako my?  Na toto nám dal odpoveď tím skvelých zahraničných dobrovoľníkov. Naše dievčatá, dobrovoľníčky Tanja a Sandra, si pozvali na pomoc kamarátov, ktorí vykonávajú dobrovoľnícku službu v Kericu v Čadci a tak sa naše deti mohli dozvedieť z prvej ruky, ako vyzerajú Vianoce vo svete. 

Dobrovoľníci mali pripravené zaujímavé interaktívne prezentácie o svojich krajinách a  o  vianočných tradíciách, k tomu pridali hry, piesne a ďalšie tvorivé aktivity.Dozvedeli sme sa, akým zaujímavým spôsobom Smileobdarúva sladkosťami deti v Španielsku typická vianočná postavička "Caga Tio", Sandra nám v krátkom bábkovom predstavení vysvetlila,ako to bolo s drakom a princeznou. Tanja ku svojej prezentácii upiekla typický nemecký vianočný koláč. Martina  a Juliette  nám zaujímavým spôsobom priblížili Vianoce vo svojich krajinách - vo Francúzsku a v ďalekom juhoamerickom Uruguayi. Herben z Holandska nám vo svojej živej a pútavej prezentácii poskytol kopu informácií o svojom domove, napr. to, že Holanďania začínajú týždeň pred Vianocami obrovskou diskotékou v hlavnom meste, kde vystupujú zadarmo všetky známe osobnosti a trvá to do Štedrého dňa.  Okrem toho sa Holandsko v tomto období mení na jednu veľkú tvorivú dielňu, kde všetci vyrábajú darčeky  a navzájom si ich kupujú. Všetky peniaze, získané v týchto aktivitách idú na podporu krajín tretieho sveta. Mali sme dokonca aj zástupcu z Afriky - Kevina, ktorý nám porozprával  o tom, že síce nemajú biely sneh, ale majú biely piesok na pláži, kde sa počas Vianoc stretáva množstvo ľudí, a že okrem kresťanských tradícií majú v Keni ešte špecialitu - svadby na druhý vianočný sviatok.

Nových informácií sme sa dozvedeli mnoho, ale prišli sme na to, že to hlavné - láska, prajnosť, stretnutia s blízkymi sú spoločné pre Vianoce vo všetkých krajinách sveta. 

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 19 - 24 z 34

Dúfame, že sa Vám naša internetová stránka páči a každý si tu nájde niečo, čo ho zaujme. A ak nemáš rád nudu, pridaj sa k nám - vyber si z našej ponuky a zabávaj sa s nami!