Home
Aktuálne dianie
O nás
Činnosť
Archív
EDS
Kontakt
Stará Bystrica
Olympijský deň

Už v polovici apríla sa zišli riaditelia základných škôl z bystrickej doliny a predstavitelia našej obce ako prípravný štáb, ktorého úlohou bolo zabezpečiť dôstojný priebeh akcie organizovanej pod záštitou Olympijského klubu Kysuce ku príležitosti 20. výročia vzniku Slovenského olympijského výboru pod názvom Posolstvo hrám XXX. Olympiády – LONDÝN 2012, ktoré sa nieslo v duchu  motta „SME JEDEN TÍM“. Hlavným cieľom bolo šírenie olympijských ideálov a hodnôt v regiónoch, mestách a obciach Slovenska, propagácia športu smerom k verejnosti prostredníctvom detí a mládeže a tiež podpora myšlienky spolupatričnosti k slovenskému olympijskému tímu a propagácia účasti SR na olympiáde v Londýne.

V našej doline sa celá akcia spustila 22.mája, keď deti vymenili učebnice za športové úbory a od rána sa zapájali do rôznych športových aktivít podľa podmienok zapojených škôl a školských zariadení. CVČ v Starej Bystrici  organizovalo futbalový turnaj pre tímy z bystrickej doliny. Všetky športové súťaže boli prerušené krátko po 10.00 hod., kedy  boli privítať našich športovcov, ktorí  pribehli na Rínok sv.Michala s olympijským ohňom, prevzatým  na kruhovom objazde pred obcou Stará Bystrica od kolegov  z Oravy. Horiace pochodne prebral a slávnostný akt otvoril príhovorom starosta našej obce JUDr. PhDr. Ján Podmanický , krátko sa prihovorili aj iní významní predstavitelia olympijskeho výboru.

Zástupcovia jednotlivých obcí si odpálili olympijské pochodne a štafeta pokračovala ďalej smerom do Čadce, odkiaľ potom smerovala do iných častí regiónu.

Po skončení slávnosti  športové aktivity pokračovali. Víťazom futbalového turnaja sa stali  

žiaci zo Starej Bystrice, na druhom mieste skončila Nová Bystrica a na treťom Zborov nad Bystricou. Olympijské medaily a poháre prišla účastníkom odovzdať delegácia, v ktorej bol zástupca obce p.Bartek, p. Klus, p. Čierny.

Deti mali z toho skvelé zážitky a určite si na to budú radi spomínať.

 

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Dúfame, že sa Vám naša internetová stránka páči a každý si tu nájde niečo, čo ho zaujme. A ak nemáš rád nudu, pridaj sa k nám - vyber si z našej ponuky a zabávaj sa s nami!