Home
Aktuálne dianie
O nás
Činnosť
Archív
EDS
Kontakt
Stará Bystrica
Karneval 2015

Posledný januárový školský deň sme sa stretli v telocvični základnej školy, aby sme ukončili
prvý polrok karnevalovou zábavou, ak chcete vidieť viac, pozrite si fotografie na

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=590840587713167&set=a.590840551046504.1073741849.100003616941035&type=3&theater

 
Kurzy 2015
Ponúkame do pozornosti nové kurzy s účinnosťou od februára 2015,viac informácií a plagát si stiahnete tu
 
Bábkové predstavenie "Domček, domček..."

Dievčatá z dramatického krúžku Gombík  si pripravili ako darček pre svojich menších kamarátov bábkové predstavenie "Domček, domček, kto v teba býva?" Určite všetci túto rozprávku poznáte, ale táto bola trochu iná, dievčatá do nej vložili kus svojej fantázie, svojej práce a zručnosti, a veru nebolo to vždy ľahké. Deti sa tu mohli stretnúť so zvieratkami, ktoré riešili rôzne trampoty, mohli im aj trochu pomôcť, a pravdaže, aj koniec bol tak trochu iný. 

Predstavenie odohrali vo štvrtok 18.12., pre deti v MŠ dopoludnia a popoludní pre deti v školskom klube. Myslím, že predstavenie bolo príjemným spestrením pre väčšie i menšie deti a dievčatá potešilo, s akým záujmom sa ich divadielko stretlo.

 
Vianoce vo svete alebo Christmas in the World 2014

Posledný predvianočný deň v škole je síce ešte o učení, ale Vianoce sú na dosah ruky a nevieme sa ich dočkať . Tešíme sa na ne z rôznych dôvodov...Ako je to inde vo svete? Prežívajú tieto sviatky tak,ako my?  Na toto nám dal odpoveď tím skvelých zahraničných dobrovoľníkov. Naše dievčatá, dobrovoľníčky Tanja a Sandra, si pozvali na pomoc kamarátov, ktorí vykonávajú dobrovoľnícku službu v Kericu v Čadci a tak sa naše deti mohli dozvedieť z prvej ruky, ako vyzerajú Vianoce vo svete. 

Dobrovoľníci mali pripravené zaujímavé interaktívne prezentácie o svojich krajinách a  o  vianočných tradíciách, k tomu pridali hry, piesne a ďalšie tvorivé aktivity.Dozvedeli sme sa, akým zaujímavým spôsobom Smileobdarúva sladkosťami deti v Španielsku typická vianočná postavička "Caga Tio", Sandra nám v krátkom bábkovom predstavení vysvetlila,ako to bolo s drakom a princeznou. Tanja ku svojej prezentácii upiekla typický nemecký vianočný koláč. Martina  a Juliette  nám zaujímavým spôsobom priblížili Vianoce vo svojich krajinách - vo Francúzsku a v ďalekom juhoamerickom Uruguayi. Herben z Holandska nám vo svojej živej a pútavej prezentácii poskytol kopu informácií o svojom domove, napr. to, že Holanďania začínajú týždeň pred Vianocami obrovskou diskotékou v hlavnom meste, kde vystupujú zadarmo všetky známe osobnosti a trvá to do Štedrého dňa.  Okrem toho sa Holandsko v tomto období mení na jednu veľkú tvorivú dielňu, kde všetci vyrábajú darčeky  a navzájom si ich kupujú. Všetky peniaze, získané v týchto aktivitách idú na podporu krajín tretieho sveta. Mali sme dokonca aj zástupcu z Afriky - Kevina, ktorý nám porozprával  o tom, že síce nemajú biely sneh, ale majú biely piesok na pláži, kde sa počas Vianoc stretáva množstvo ľudí, a že okrem kresťanských tradícií majú v Keni ešte špecialitu - svadby na druhý vianočný sviatok.

Nových informácií sme sa dozvedeli mnoho, ale prišli sme na to, že to hlavné - láska, prajnosť, stretnutia s blízkymi sú spoločné pre Vianoce vo všetkých krajinách sveta. 

 
Ponuka záujmovej činnosti na školský rok 2014-2015

Aj v tomto školskom roku sme pre vás pripravili krúžky, kde si môžete rozvíjať svoj talent, zručnosti, schopnosti a získavať nové vedomosti z oblasti, ktorá vás zaujíma. Ponuku si môžete pozrieť tu.  

Zápisné do Centra voľného času na tento školský rok pre deti, ktoré navštevujú Základnú školu s materskou školou v Starej Bystrici je  12€ na celý školský rok. 

Zápisné pre deti, ktoré nenavštevujú našu školu je 24€ na školský rok. 

 Žiadosť o prijatie na činnosť do CVČ si môžete stiahnuť tu .

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 25 - 30 z 49

Dúfame, že sa Vám naša internetová stránka páči a každý si tu nájde niečo, čo ho zaujme. A ak nemáš rád nudu, pridaj sa k nám - vyber si z našej ponuky a zabávaj sa s nami!