Home
Aktuálne dianie
O nás
Činnosť
Archív
EDS
Kontakt
Stará Bystrica
EDS 2014/2015
Opäť je tu nový školský rok, ktorý priniesol do CVČ veľké zmeny. Napriek tomu nezmenená ostáva naša spolupráca so zahraničnými dobrovoľníkmi, hoci aj tu bol program Mládež vystriedaný program Erasmus +, myšlienka ostáva rovnaká- poskytnúť mladým ľudom možnosť spoznávať život v iných krajinách a získavať tak nové poznatky, rozvíjať schopnosti, zručnosti a kompetencie.                                                                                                       Ako tradične chystáme sa hosťovať dve dobrovoľníčky, zatiaľ máme iba jednu - Tanju, ktorá k nám prišla začiatkom októbra z Nemecka. Dúfam, že čoskoro jej pribudne kamarátka zo Španielska.
 
EDS 2013/2014
V CVČ si už nevieme našu činnosť predstaviť bez zahraničných dobrovoľníkov. Nie je to jednoduché ich takmer po roku vystriedať. Celý rok spoločne prežívame dobré i zlé, riešime rôzne menšie i väčšie trampoty a potom sa musíme rozlúčiť a zvykať si na nové tváre. A hlavne na mená, keď sa nám na jazyk tlačia stále tí, čo boli pred nimi. Ale zároveň sa tešíme na to, čo nám prinesú títo noví mladí ľudia. V tomto školskom roku sú to opäť dve dievčatá, Ljuba prichádza z Ruska (Moskva)  a Cristina zo Španielska. Verím, že tak ako aj predošlí dbrovoľníci aj tieto dievčatá tu nájdu svoj druhý domov, naučia sa tu veľa užitočných vecí pre svoj ďalší život a obohatia aj našu činnosť o rôzne novinky.                                                                               
 
Dobrovoľníčky 2012/2013

V školskom roku 2012/2013 sme opäť hosťovali dve dobrovoľníčky zo zahraničia, tentokrát to bola Barbara z Rakúska a Lilianna z ďalekého Ruska. Priletela skutočne z veľkej diaľky, vlakom by jej trvalo takmer týždeň - z obrovského mesta v predhorí Uralu -z Ufy.

Dievčatá nám aktívne pomáhali pri všetkých našich aktivitách, mohli ste ich stretnúť na krúžkoch, pripravovali spolu s nami príležitostnú činnosť, pomáhali pri letných táboroch. Barbara nastúpila na EDS v októbri, Lilianna prišla o mesiac neskôr a preto sa mohla s nami zúčastniť aj pobytového konského tábora v Mengusovciach (čo bolo Barbare veľmi ľúto, lebo ju už čakali štúdijné povinnosti.                                                                    Fototografie nájdete na našom facebooku.

 
Varenie s Martou
V piatok 18.05.2012 si mohli deti pochutiť na špecialite zo Španielska, ktorú im spoločne pripravila naša dobrovoľníčka Marta.
Celý článok...
 
Multikultúrny víkend 2012
V sobotu 16. júna 2012 sa pri CVČ Stará Bystrica uskutočnila akcia pre deti s názvom MULTIKULTÚRNY VÍKEND. Podujatia sa zúčastnili dobrovoľníci EDS, mladí ľudia z okolia a deti z našej a susedných obcí. Dopoludnia sa naši mladí zoznámili z dobrovoľníkmi - s Nikom zo Slovinska, Lenou z Nemecka, Annou z Rakúska, Serenou z Talianska a Andreasom z Kostariky. Vznikli rôzne dvojice, ktoré si pripravili pre deti zaujímavé úlohy do poobedňajšej akcie. 
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 6 - 10 z 18

Dúfame, že sa Vám naša internetová stránka páči a každý si tu nájde niečo, čo ho zaujme. A ak nemáš rád nudu, pridaj sa k nám - vyber si z našej ponuky a zabávaj sa s nami!